Dokümantasyon Çözümleri

1- Belge Gizliliği Ve Güvenlik Çözümleri

Ortak kullanımda olan fotokopi makinesi ve yazıcı ürünlerinde basılan dokümanların herkes tarafından kolayca görülebilir ve rahatlıkla ulaşılabilir olması şirketlere ciddi güvenlik riskleri getirir. Arya Büro Makineleri San. Ve Tic. A.Ş. sunduğu çözümlerle bu tehditlerin azaltılmasına yardımcı olup, fotokopi, yazıcı ve kullanıcı bazında doküman güvenliği sağlar. Arya Büro Makineleri’nin baskı güvenliği için sunduğu çözümlerden bazıları;

KYOCERA MyQ

MyQ; dokümanlarınızın düzenli yönetimini ve güvenliğini sağlayan sunucu bazlı bir uygulamadır. KYOCERA MyQ'ya gömülü bulunan Print&Follow uygulaması, kullanıcıların tek bir cihaza bağlı kalmak yerine ofisteki MyQ sunucusuna bağlı tüm cihazlara erişebilmelerine olanak tanıyarak yazıcı etkinliğini artırır ve baskı sürecini hızlandırır. Dokümanlar o anda müsait olan ve/veya gerekli baskı fonksiyonlarını sağlayan (renkli baskı, duplex baskı vb.) herhangi bir cihazdan basılabilir. Bu işlev sayesinde baskı sıraları azalır. MyQ'ya sahip cihazların dokümanları ilgili kullanıcı cihazda oturum açmadan serbest bırakmaması, baskı güvenliğini garanti altına alır.

İş fotokopi, tarama ve faksa geldiğinde, MyQ size iyi yapılandırılmış ve kullanıcı dostu bir arayüzün yanı sıra en yaygın kullandığınız cihaz ayarları için kişiselleştirilmiş kısayollar oluşturma imkanı sunar. Kullanıcılar kişisel baskı kayıtlarına internet tarayıcıları üzerinden erişebilir ve ihtiyaç duyduklarında işlerinin genel bir taslağını görüntüleyebilirler.

MyQ tüm bu tehditlerin azaltılmasına yardımcı olup, tüm yazıcı ve kullanıcıların kontrol edilmesine olanak sağlar. Bununla birlikte çalışanlar için daha rahat ve verimli çalışabilecekleri bir ortam yaratır.

MyQ Avantajları

Kimlik doğrulama: Yalnızca cihaza belirlenen kimlik doğrulama yöntemiyle giriş yapan yetkili kullanıcılar fotokopi, tarama ve baskı işlevlerine erişebilir. Güvenli & kolay tarama: Tarama işlerinizi tek tuşla yerine getirebilir, sonradan kullanmak üzere kolayca kaydedebilirsiniz.

Maliyet kontrolü: Yöneticiler proje, departman ve/veya kullanıcı bazlı baskı istatistiklerine kolayca erişerek baskı maliyetlerini azaltacak önlemler alabilirler. Yalnızca bu takip mekanizması bile kullanıcıları çıktı alırken daha duyarlı davranmaya teşvik eder.

Temel Özellikler:

İyi yapılandırılmış sezgisel arayüzüyle MyQ, MFP'niz üzerinden yürütmeniz gereken tüm süreçleri basitleştirir. Kullanıcılar cihaza kendi kimlikleriyle oturum açtıklarından MyQ her kullanıcıya en sık kullandığı tarama, faks ve baskı ayarlarının tek tuşla seçilebilecek kısayollarını sunar. Bu durum dokümanların işlenmesine harcanan zamanı azaltır ve ofis ortamında yerleşik hale gelmiş yüksek maliyetli baskı alışkanlıklarının saptanmasına yardımcı olur. Eğer ofisinizde önceden kurulmuş ve henüz kullanım ömrünü doldurmamış farklı cihazlar mevcutsa harici terminaller yoluyla bu cihazları da MyQ'ya bağlayabilirsiniz.

Kimlik Doğrulama – Kullanıcılar cihazlara bir PIN kodu, ID kart veya Windows hesabı kullanarak tek adımda ya da ID-Card ve PIN kodunun bir arada kullanılması gibi iki aşamalı yollarla giriş yapabilirler. Güvenlik – Güvenli baskı ve veri şifreleme özellikleri ile Print&FollowTM fonksiyonu sayesinde dokümanlara yalnızca yetkili kişiler erişip baskı alabilir.

Raporlama – MyQ uygulaması ile baskı maliyetlerinizin durumunu proje, kullanıcı ve/veya departman bazında detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Özellikler – MyQ; en sık kullandığınız ayarları hatırlar ve onları her oturum açtığınızda kolayca ulaşabilmeniz için kaydeder.

- KYOCERA gömülü terminalinin kullanıcı dostu arayüzü sayesinde en önemli günlük görevler kaydedilerek tek tuşla erişilebilir hale getirilebilir.

İşleve Tara Fonksiyonu – Tek bir tıklamayla taranmış dokümanlarınızın konumunu ve metaverisini değiştirebilir, onları KYOCERA MyQ üzerinde tutabilir veya ana klasör, faks sunucusu, e-posta adresi gibi farklı hedeflere yönlendirebilirsiniz.

- KYOCERA MyQ'nun sunduğu profil oluşturma özelliği sayesinde kişisel tercihlere ve belli başlı işlerin gerektirdiği özelliklere uygun baskı profilleri ayarlayarak bunları kullanıcı arayüzüne kaydedebilirsiniz. Mobil baskı – Dokümanlarınızı mobil cihazınız üzerinden yazdırmak için MyQ sunucusuna bir e-posta göndermeniz yeterlidir. Mobil cihazlardan yönlendirilen dokümanlara yine MFP'ye uygun kimlik tanımlama yöntemiyle giriş yapılarak yazdırılabilir.

MyQ Web Arayüzü

MyQ Web Arayüzü, her seviyedeki doküman çıktı trafiğini yönetmek için idealdir: Hem web tarayıcısı, hem de uygulamanın kendisi üzerinden giriş yapılabilir. Ekstra yazılım kurulmasını veya ek araçların kullanımını gerektirmez. Kullanıcılar kendi baskı işlerini kolayca yönetebilirler.

Güvenli Baskı ve Kopyalama: Kartlı veya PIN’li sistem ile güvenli kullanım

Gömülü Terminaller: HyPAS destekli KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makineleriyle panel entegrasyonu

Harici Terminaller: KYOCERA yazıcı veya diğer üreticilerin cihazları ile uyumluluk

Geniş Kart Okuyucu Desteği: Mifare, EM Marin, HID Proximity vb. temassız kartlarla uyumluluk

Detaylı Raporlama: Fotokopi ve yazdırma işlerini, kişi veya departman bazında raporlama

Follow-Me: Sisteme dahil herhangi bir fotokopi makinesi ve yazıcı ürününden çıktı alabilme

EasyScan: Kullanıcıya tanımlı klasör veya email adresine tek tuş ile tarama

EasyFax: Faks sunucuları ile bütünleştirme

Kullanıcı Yönetimi:

Otomatik kullanıcı oluşturma özelliği

Active Directory, Novell ve Open LDAP ile kullanıcı eşitleme

CSV dosyası ile kullanıcı eşitleme

Otomatik PIN tanımlama ve email yolu ile kullanıcılara bildirim

Yazıcı Yönetimi:

Mevcuttaki tüm yazıcı ve fotokopi makinelerinin taranarak kolayca sisteme eklenebilmesi

Sistemdeki tüm yazıcı ve fotokopi makinelerinin durum takibi ve arıza raporlamasının yapılması

Baskı İşi Yönetimi:

Zımbalama, duplex baskıya zorlama ve basılacak kopya sayısının belirlenmesi gibi özelliklerle baskı işlerini yönetebilme

Web arayüzü kullanımı ile baskı işlerine önizleme yapabilme

Kurallara bağlı olarak baskı işlerini silebilme, bekletebilme veya daha ekonomik bir fotokopi makinesi ve yazıcı ekipmanına yönlendirme

Finans, muhasebe, yönetim gibi departmanlar için özel kuyruk oluşturabilme

Kullanıcı Erişimi

Web arayüzü ve cihaz üzerinden kullanıcı girişi sonrası iş bekletme veya silme imkanı

Maliyet ve Raporlama

Ağda bulanan tüm fotokopi makinesi ve yazıcı ürünlerini detaylı olarak izleyebilme

Kredi ve kota kullanımı ile maliyetlendirme

Proje bazlı maliyetlendirme

Çeşitli rapor seçenekleri ile detaylı raporlama ve rapor otomasyonu

EQUITRAC Office / Express

Güvenlik ve Ekonomi. Equitrac ile akıllı yazdırma sayesinde ikisine de sahip olun!

E-posta iletişimi, Web-tabanlı araştırma ve taranan PDF belgelerinin kullanıldığı bu dijital çağda bile,kağıt halen işletmeler için bilgi iletmede en tercih edilen yöntemdir. Ne yazık ki, pek çok çalışan kendi kişisel yazıcı ürünlerinin, çok fonksiyonlu ağ yazıcı ürünlerine göre daha güvenli, kolay kullanımlı ve ekonomik olduğunu sanmaktadır. Onların bu yanlış tercihi “Yazdır” tuşuna her basıldığında para, zaman ve kaynak israfına neden olmaktadır. Equitrac Office / Express ile baskı atık ve maliyetlerini azaltabilir, çıktılarınızı en uygun yazıcı ürününe yönlendirebilir, bunları yaparken de kullanıcılarınıza daha güvenli, kullanışlı ve gezici bir iş akışı sağlayabilirsiniz.

Equitrac, sektörde 30 yıldan fazla tecrübesi bulunan, tüm önde gelen fotokopi/yazıcı üreticileri ile uyumlu çalışan, dünya çapında 10.000’den fazla kuruluşu bulunan kurumsal baskı takip ve masraf yönetimi çözümüdür.

Ürün Özellikleri:

 • Kurumsal baskı takibi ve masraf yönetimi
 • Tüm sistemlerde yazdırma, fotokopi, faks ve tarama takibi.
 • Merkezi yönetim araçları
 • Fotokopi makinesi ve yazıcı durumu takibi ve arıza raporlama
 • Embedded (Gömülü) çözümler
 • KYOCERA ve diğer üreticiler için cihaz panelinden kullanım imkanı.
 • Embedded desteği olmayan cihazlar için Pagecounter seçeneği.
 • PIN numarası veya kart ile kullanım olanağı.
 • Bütünleşik çıktı yönetimi
 • Kurallara bağlı baskı yönlendirme ve yetkilendirme. (Zaman, cihaz, cihaz durumu, sayfa sayısı, renk gibi kriter seçenekleri)
 • Renkli kota belirleme özelliği.
 • Follow-You özelliği ile güvenli ve esnek yazdırma. Kullanıcılar herhangi bir Follow-You destekli cihazdan çıktılarını alabilir ve işler kullanıcılar cihaza kendilerini tanıttıktan sonra yazdırılır.
 • Kolay Yönetim ve Sistem Entegrasyonu
 • Uzaktan yönetim ve ayar araçları
 • Otomatik kullanıcı yaratma özelliği
 • Active Directory ve LDAP ile kullanıcı eşitleme
 • Windows 2003-2008 Server, Netware, UNIX, Linux sunucu desteği
 • Macintosh istemci desteği
 • Detaylı Raporlama
 • Özet, detay ve toplam etkinliği içeren çeşitli rapor formatları.
 • E-mail ile otomatik rapor üretim ve dağıtımı
 • Kişisel veya kurumsal bazda rapor özelleştirme
 • Başka sistemlerde incelemek üzere CSV, XML export olanağı.

USB Kart Okuyucular

Veri hırsızlığını önleyin ve baskı cihazlarınıza erişimi sınırlandırın

USB Kart Okuyucu portföyümüz, cihazlarınıza gönderilen baskı işlerinin yalnızca ilgili kullanıcılar kimliklerini ID kart ile doğruladıklarında gerçekleşmesini sağlayarak size MFP'lerinize erişimi kontrol etme imkanı sunar.

Kullanıcıların hemen hemen her çeşit kimlik kartıyla, hatta işletmenizde kullanılan şirket kartlarıyla bile MFP'lerde oturum açmaları mümkündür. Kimlik doğrulama özelliği bunun yanı sıra size kullanıcı ve/veya departman bazlı baskı kotaları belirleme ve baskı maliyetlerini kontrol altına alma imkanı tanır. Baskı işlerinin yalnızca kullanıcı cihaz başındayken gerçekleşmesi ise doküman güvenliğinizi önemli ölçüde artırır.

USB Kart Okuyucularımız KYOCERA sistemlerinin çoğuyla uyumludur – böylece size yalnızca işiniz için doğru olan seçeneğe karar vermek kalır!

İş Zorlukları

Baskı işleri sık sık cihaz tepsilerinde unutuluyor ve savunmasız bırakılıyor. Dokümanlarımı veri hırsızlığına karşı nasıl korurum?

Cihazlarımıza girişler PIN koduyla sağlanıyor, ancak bu yöntem pratik değil ve zaman kaybına neden oluyor? Oturum açma sürecini nasıl daha hızlı ve kolay hale getiririm?

Baskı maliyetlerini kontrol etmek zor? Çalışanlarım için nasıl baskı kotaları ayarlayabilir ve bunlara uyulduğundan emin olabilirim?

USB Kart Okuyucu ile Avantajlar

Güvenlik: Baskı işleri yalnızca kullanıcılar cihazın başına gidip kartlarıyla oturum açtıklarında gerçekleşir. Bu sayede gereksiz yere alınan baskılar azalır ve doküman güvenliği artar.

Kolay Kullanım: Cihaz kilidini açmak için kartın hızlıca okutulması yeterlidir.

Maliyet Kontrolü: Her kullanıcının baskı aktiviteleri için detaylı rapor alın ve belirlediğiniz baskı kotalarını kolayca uygulamaya koyun.

Özellikler & Ayrıntılar

KYOCERA'nın USB kart okuyucu portföyü, KYOCERA baskı cihazlarınızın mevcut güvenlik önlemlerine kusursuz entegrasyonu için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar ID kartlarını cihaz üzerindeki kart okuyucuya yaklaştırılarak cihazda oturum açabilir ve cihazın fonksiyonlarına giriş sağlayabilir, çıktıları düzeltebilir. USB kart okuyucular, bölgesel kimlik doğrulama için hiçbir ek yazılım olmaksızın kullanılabilir veya daha gelişmiş gömülü ve tarayıcı çözümler ile birleştirilebilir.

Tümü için tek: Ofisinizdeki tüm kontrol noktaları için tek ve aynı ID kartı kullanın. Sadece birkaç çeşitte USB kart okuyucu: Tüm yaygın aktarıcı teknolojileri destekler (Ör.Legic, Milfare, HID vs.)

Güvenlik: Dokümanların erişimi, baskısı ve taranması sadece kimliği doğrulanmış kişiler tarafından yapılabilir.

Esneklik: Cihazlarla eşsiz entegrasyon için geniş çeşitlilikte iç ve dış kart okuyucular.

Data Security Kit

Yazıcılar ve MFPler için Veri Güvenlik Kitleri

Verileriniz için Güvenlik Ekipmanı

Günümüzün gizlilik ve veri koruma gereksinimleri hem özel kurumlar, hem de devlet kurumları için günlük iş stratejilerinin güvenliğinin sağlanmasını zorunlu kılmaktadır. Her işletmede günlük olarak gerçekleştirilen işlemlerin ve iş akışlarının bir parçası olarak yazdırılan, taranan, kopyalanan ve saklanan verileri korumak bu nedenle hem maddi ve hukuki açıdan, hem de ticari itibar ve güvenilirlik açısından kritik öneme sahiptir.

Bu kritik görevlerden herhangi birini gerçekleştirmek bir sistemin hard diskinde görünmez bir hassas veri izi bırakır ve bu sayede istenmeyen ihlallere karşı verinin güvenliği sağlanır ve erişim zorlu hale gelir.

Şirketinizin gizli dokümanlarını, bilgiyi ve kazancını KYOCERA’nın seçili MFP ve yazıcılarında opsiyonel Veri Güvenlik Kitleri ile koruyun.

Özellikler & Ayrıntılar

KYOCERA’nın Data Security Kit uygulaması, kullanılması oldukça kolaydır, izinsiz erişim ve aktiviteden koruyan tutarlı ve efektif bir caydırıcı haline gelir.

Çok fonksiyonlu fotokopi makineleri (MFP) ve yazıcılar için Opsiyonel Kitler

Üzerine Veri Yazma Metodu (3 defaya kadar)

Manuel ve Otomatik Silme Süreçleri

Yöneticiler için Şifre ile Koruma

Veri Şifreleme (Data Security Kit (B), (C) ve (E))

Cihaz Seviyesinde Şirket ve Çıkarlarını Korur

Common Criteria Sertifikasyonu (ISO 15408)*

EAL 3 Seviyesinde Uyumluluk ve Geçerlilik

Common Criteria Geçerliliğine Sahip EAL3

Common Criteria EAL3 Sertifikalı Data Security Kit

Data Security Kit (B) ISO 15408 Sertifikalıdır

Data Security Kit (C) ISO 15408 Sertifikalıdır

Data Security Kit (E) ISO 15408 Sertifikalıdır

*Bu ürünlerde bilgi güvenliği geçerliliği bulunması belirli değerlendirme kriter ve standardı sonuçlarına göre güvenlik gerekliliklerini karşıladığını gösterir

KYOCERA SecureAudit

Baskı Ortamınızı Güvenli Hale Getirdiniz Mi?

MFP Güvenliği Dedektifiniz

Günümüzde güvenlik tehditlerinin ve veri uyumluluğu gereksinimlerinin artması, MFP'lerin güvenliğinin düzenli olarak kontrol edilmesini işletmeler açısından kritik hale getiriyor. KYOCERA bu gereksinimlere yönelik olarak, cihazınızın güvenliğini kontrol etmenizi sağlayan bir çözüm geliştirdi. KYOCERA SecureAudit ile cihaz güvenliği, veri uyumluluğu ve kapatılması gereken önemli güvenlik açıkları konusundaki bilgilere başka bir uygulamaya kullanmanıza gerek kalmadan kolayca erişerek baskı güvenliğinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

İş Zorlukları

Veri güvenliğiyle ilgili düzenlemeler giderek daha kapsayıcı hale geliyor - Büyük maliyetler üstlenmeden firmamın veri güvenliğini mevcut yasa ve yönetmeliklere uygun hale getirebilir miyim? Şirket ağlarına yönelik tehditler her geçen gün büyüyor - İşletmemdeki ağların güvenliğini nasıl sağlayabilirim?

Mevcut MFP'lerimin güvenlik düzeyini istediğim zaman öğrenemiyorum - MFP'lerimin güvenliği hakkındaki bilgilere kolayca ulaşmamın bir yolu var mıdır?

Farklı ortamlardaki MFP'lerin güvenliğini kontrol etme süreci uzun zaman alıyor. Cihazlardaki farklı ayarlar nedeniyle MFP'lerim arasında güvenlik karşılaştırmaları yapmakta zorlanıyorum. - Kontrol ve karşılaştırma süreçlerini nasıl hızlandırabilirim?

KYOCERA SecureAudit Avantajları

KYOCERA SecureAudit, işletmelerin veri koruma ve güvenlik denetimi yönetmeliklerine uyum sağlayacak güvenlik stratejileri belirlemelerine yardımcı olur.

KYOCERA SecureAudit, cihazlarınızda hangi güvenlik açıklarının mevcut olabileceğini görme olanağı sunarken aynı zamanda çeşitli ayarlar üzerinden cihazın durumu hakkında güvenlik tanısı raporları üretir.”

KYOCERA SecureAudit hızlı kurulumu, sezgisel kullanıma olanak veren arayüzü ve anlaşılması kolay, net raporlarıyla öncesinde teknik bir eğitim almaksızın kullanılabilir.

Özellikler & Ayrıntılar

Ayrıntılı tanı raporları: Hangi ayarlar konusunda rapor almak istediğinizi belirleyin ve uygulamayı çalıştırdıktan birkaç saniye sonra güvenlik raporlarını doğrudan yazdırın veya USB'ye kaydedin.

Kullanıcı dostu: KYOCERA SecureAudit'in yapılacak işlemleri adım adım anlatan kullanıcı dostu ekranları sayesinde teknk eğitim almanıza gerek olmaksızın kapsamlı raporlar elde edin.

Güvenlik: KYOCERA SecureAudit muhtemel güvenlik açıklarını ve bunların meydana gelebileceği yerleri tespit ederek önleyici bir güvenlik stratejisi geliştermenize yardımcı olur. Böylece risklerden henüz herhangi bir tehdit ortaya çıkmadan önce kaçınabilirsiniz.

Veri korumaya ilişkin yasal yükümlülükler: KYOCERA SecureAudit'in sağladığı kontrol ve raporlama işlevleriyle veri güvenliğine dair yasal yükümlülükleri yerine getirmeniz kolaylaşır.

2- Baskı Yönetimi Sistemleri Ve Maliyet Kontrolü

Maliyet Kontrolü;

Baskı ekipmanlarının amaç dışı ve gereksiz kullanımı şirketinizin dökümantasyon maliyetlerinin artmasına neden olabilir. Arya Büro Makineleri San. Ve Tic. A.Ş. sunduğu maliyet kontrol çözümleriyle döküman maliyetlerinizi takip edebilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Ortak kullanımda olan fotokopi makinesi ve yazıcı ürünlerinde basılan dokümanların herkes tarafından kolayca görülebilir ve rahatlıkla ulaşılabilir olması şirketlere ciddi riskler getirir. Baskı ekipmanlarının amaç dışı ve gereksiz kullanımı dokümantasyon maliyetlerinin artmasına sebep olur. Arya Büro Makineleri sunduğu çözümlerle bu tehditlerin azaltılmasına yardımcı olup, fotokopi, yazıcı ve kullanıcı bazında doküman güvenliği ve dokümantasyon maliyetlerinin takip ve kontrolünü sağlar.

KYOCERA MyQ

MyQ'nun en büyük avantajlarından biri de çıktı maliyetleri konusunda proje, kullanıcı ve/veya departman bazlı detaylı istatistikler elde etmeyi mümkün kılmasıdır. Bu sayede örneğin tam renkli baskı gibi maliyetli fonksiyonların kullanımına kısıtlama getirilerek baskı maliyetlerini kontrol altına alınabilir.

Güvenlik zaaflarının yanı sıra, çalışanların ağ yazıcı cihazlarının kötüye kullanımı ve bunun takip edilememesi, merkezi çok fonksiyonlu yazıcı ve fotokopi kullanımı ile sağlanan ekonomik avantajı olumsuz etkilemekte, hatta renkli fotokopi makinesi ve yazıcı kullanımında masrafların eski yerel sisteme kıyasla artmasına dahi neden olabilmektedir.
MyQ tüm bu tehditlerin azaltılmasına yardımcı olup, tüm yazıcı ve kullanıcıların kontrol edilmesine olanak sağlar. Bununla birlikte çalışanlar için daha rahat ve verimli çalışabilecekleri bir ortam yaratır.

Temel Özellikler:

 • Güvenli Baskı ve Kopyalama: Kartlı veya PIN’li sistem ile güvenli kullanım
 • Gömülü Terminaller: HyPAS destekli KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makineleriyle panel entegrasyonu
 • Harici Terminaller: KYOCERA yazıcı veya diğer üreticilerin cihazları ile uyumluluk
 • Geniş Kart Okuyucu Desteği: Mifare, EM Marin, HID Proximity vb. temassız kartlarla uyumluluk
 • Detaylı Raporlama: Fotokopi ve yazdırma işlerini, kişi veya departman bazında raporlama
 • Follow-Me: Sisteme dahil herhangi bir fotokopi makinesi ve yazıcı ürününden çıktı alabilme
 • EasyScan: Kullanıcıya tanımlı klasör veya email adresine tek tuş ile tarama
 • EasyFax: Faks sunucuları ile bütünleştirme
 • Kullanıcı Yönetimi: Otomatik kullanıcı oluşturma özelliği
 • Active Directory, Novell ve Open LDAP ile kullanıcı eşitleme
 • CSV dosyası ile kullanıcı eşitleme
 • Otomatik PIN tanımlama ve email yolu ile kullanıcılara bildirim
 • Yazıcı Yönetimi: Mevcuttaki tüm yazıcı ve fotokopi makinelerinin taranarak kolayca sisteme eklenebilmesi
 • Sistemdeki tüm yazıcı ve fotokopi makinelerinin durum takibi ve arıza raporlamasının yapılması
 • Baskı İşi Yönetimi: Zımbalama, duplex baskıya zorlama ve basılacak kopya sayısının belirlenmesi gibi özelliklerle baskı
 • işlerini yönetebilme Web arayüzü kullanımı ile baskı işlerine önizleme yapabilme
 • Kurallara bağlı olarak baskı işlerini silebilme, bekletebilme veya daha ekonomik bir fotokopi makinesi ve yazıcı ekipmanına yönlendirme
 • Finans, muhasebe, yönetim gibi departmanlar için özel kuyruk oluşturabilme
 • Kullanıcı Erişimi
 • Web arayüzü ve cihaz üzerinden kullanıcı girişi sonrası iş bekletme veya silme imkanı
 • Maliyet ve Raporlama: Ağda bulanan tüm fotokopi makinesi ve yazıcı ürünlerini detaylı olarak izleyebilme
 • Kredi ve kota kullanımı ile maliyetlendirme
 • Proje bazlı maliyetlendirme Çeşitli rapor seçenekleri ile detaylı raporlama ve rapor otomasyonu

EQUITRAC Office / Express

Güvenlik ve Ekonomi. Equitrac ile akıllı yazdırma sayesinde ikisine de sahip olun!

E -posta iletişimi, Web-tabanlı araştırma ve taranan PDF belgelerinin kullanıldığı bu dijital çağda bile,kağıt halen işletmeler için bilgi iletmede en tercih edilen yöntemdir. Ne yazık ki, pek çok çalışan kendi kişisel yazıcı ürünlerinin, çok fonksiyonlu ağ yazıcı ürünlerine göre daha güvenli, kolay kullanımlı ve ekonomik olduğunu sanmaktadır. Onların bu yanlış tercihi “Yazdır” tuşuna her basıldığında para, zaman ve kaynak israfına neden olmaktadır. Equitrac Office / Express ile baskı atık ve maliyetlerini azaltabilir, çıktılarınızı en uygun yazıcı ürününe yönlendirebilir, bunları yaparken de kullanıcılarınıza daha güvenli, kullanışlı ve gezici bir iş akışı sağlayabilirsiniz.

Equitrac, sektörde 30 yıldan fazla tecrübesi bulunan, tüm önde gelen fotokopi/yazıcı üreticileri ile uyumlu çalışan, dünya çapında 10.000’den fazla kuruluşu bulunan kurumsal baskı takip ve masraf yönetimi çözümüdür.

Ürün Özellikleri:

 • Kurumsal baskı takibi ve masraf yönetimi
 • Tüm sistemlerde yazdırma, fotokopi, faks ve tarama takibi.
 • Merkezi yönetim araçları: Fotokopi makinesi ve yazıcı durumu takibi ve arıza raporlama
 • Embedded (Gömülü) çözümler: KYOCERA ve diğer üreticiler için cihaz panelinden kullanım imkanı.
 • Embedded desteği olmayan cihazlar için Pagecounter seçeneği.
 • PIN numarası veya kart ile kullanım olanağı.
 • Bütünleşik çıktı yönetimi: Kurallara bağlı baskı yönlendirme ve yetkilendirme. (Zaman, cihaz, cihaz durumu, sayfa sayısı, renk gibi kriter seçenekleri)
 • Renkli kota belirleme özelliği.
 • Follow-You özelliği ile güvenli ve esnek yazdırma. Kullanıcılar herhangi bir Follow-You destekli cihazdan çıktılarını alabilir ve işler kullanıcılar cihaza kendilerini tanıttıktan sonra yazdırılır.
 • Kolay Yönetim ve Sistem Entegrasyonu
 • Uzaktan yönetim ve ayar araçları
 • Otomatik kullanıcı yaratma özelliği
 • Otomatik PIN yönetim sistemi
 • Active Directory ve LDAP ile kullanıcı eşitleme
 • Windows 2003-2008 Server, Netware, UNIX, Linux sunucu desteği
 • Macintosh istemci desteği
 • Detaylı Raporlama: Özet, detay ve toplam etkinliği içeren çeşitli rapor formatları.
 • E-mail ile otomatik rapor üretim ve dağıtımı
 • Kişisel veya kurumsal bazda rapor özelleştirme
 • Başka sistemlerde incelemek üzere CSV, XML export olanağı.

KYOCERA Net Viewer

KYOCERA Net Viewer, Kyocera'nın küçük ve orta ölçekli işletmeler için üretilen güçlü ve pratik ağ cihaz yönetim yazılımıdır. Kullanıcılara tek merkezi yönetim noktasından sayaç okuması, durum bilgisi alınması, uzaktan cihaz yapılandırması, br merkezi yönetimde bulunan ağ cihazlarının yönetimi başta olmak üzere pek çok imkan sunar.
KYOCERA Net Viewer, kurulum, KX Driver ve mini sürücülerin iyileştirilmesi dahil sunucu yönetimi, HyPAS uygulama dağıtımı ve diğer özellik ve iyileştirmeleri içeren üst seviye bir yazılımdır.

KYOCERA Net Viewer'ın Avantajları

 • Otomatikleştirilmiş ağ cihaz keşfi
 • Detaylı cihaz bilgisi (ayarlar, sayaçlar, kullanıcılar, adres defteri, sistem günlükleri, vs.) görünümü
 • Uzaktan cihaz ayarları ve özellikleri yapılandırması
 • Entegre cihaz ve sayaç yönetimi
 • Tekil ya da grup halinde cihazlar için aygıt yazılım sürüm yükseltmeleri
 • E-posta aracılığıyla cihaz durum bildirimleri (örneğin; kağıt sıkıştırma, düşük toner seviyesi)
 • Cihaz grupları için ve dinamik kritere göre kişiselleştirilmiş görünümler (örneğin; düşük toneri olan
 • tüm cihazlar)
 • Kullanıcının belirlediği arkaplan ile geçmişi ile harita görünümü
 • Cihaz ve sayaç bilgilerinin analizler için dışa aktarımı ve sayaç bilgisi
 • Kullanımı kolay arayüz ile cihaz ve hesap yönetimi
 • Çoklu kurulum: Tekil ve gup halinde cihazların eşzamanlı konfigürasyonu
 • Varsayılan & kişiselleştirilmiş görünümler
 • Kullanıcı dostu arabirim

Yeni Özellikler

 • Çoklu kurulum: Hızlı mod ve Özel mod
 • Adres defteri, Hesaplama ve Çoklu gönderim için CSV Dosya Desteği
 • Tek Tuş Ayarı
 • Alarm Bildirim İyileştirmeleri
 • Detaylı Renkli Sayaç Desteği
 • Doküman Özellik İyileştirmeleri
 • Ek Dil Desteği

MyQ Mobil Terminal

Yeni MyQ mobil terminal uygulamasının işletmenize sağlayacağı avantajlar:

 • Gönderilen işi niteliğine göre en uygun ve düşük maliyetli biçimde yazdıracak cihazı bulur ve işi bu cihaza yönlendirir.
 • Kopyalama veya tarama işleri için cihaz paneline kolay erişimi sağlar.
 • MyQ sunucusuna bağlı tüm cihazlara kolayca göz atılabilmesini sağlayan özet bilgiler içerir.
 • Sık kullanılan ve/veya daha önce basılmış işleri sonraki kullanımlar için kaydeder.
 • MyQ sunucusuna bağlı cihazlardan en sık kullandığınızı belirlemenize olanak tanır. Böylece önerilen cihazlar öncelik sırasına göre listelenir.
 • Kişisel PIN kodunuzu sizin için hatırlar ve her seferinde şifre girerek zaman kaybetmenize engel olur.
 • MyQ Mobile Printing uygulamasını mobil cihazınıza Apple App Store veya Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

PaperCUT ile Kontrol Sizde!

Çoğaltma, Yazdırma, Tarama, Fakslama gibi makineyle yapılabilen tüm işlemleri “Baskı Yönetim Sistemi” ile denetim altına almak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı.

PaperCut Nedir ?

Papercut, marka bağımsız tüm yazıcı ve çok amaçlı ofis makinelerinde yazdırılan işleri yönetmek ve güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır.
Web tabanlı ve Türkçe dâhil 20 den fazla dil desteğiyle artık teknoloji sizin için daha özgür ve daha kolay. Papercut yazıcı ve çok amaçlı ofis makinelerinde ki tüm hareketleri kontrol eder ve raporlar. İstediğiniz senaryoları hayata geçirmenizi sağlar ve bütçe yapabilmenize olanak sağlar.

Makineyle yapılabilen tüm işlemleri “Baskı Yönetim Sistemi” ile denetim altına alın. PaperCut MF marka bağımsız, tüm işletim sistemlerini destekliyor ve neredeyse tüm Çok İşlevli Ofis Makinelerine kurulabiliyor.
Web Tabanlı ara yüze sahip olması nedeniyle yönetim ve kullanım oldukça kolaydır.
Türkçe ile birlikte 25 ten fazla dil desteğine sahiptir.
Kurumsal firmalarda, Okullar ve Üniversitelerde, Kütüphanelerde ve Devlet Kurumlarında kullanım için idealdir.
IPhone ve Ipad direkt yazdırma, Cloud Print, Dijital İmza, Çok çeşitli Kart Okuyucu marka ve teknoloji desteği, Web Yazdırma, Email Yazdırma, Arşivleme, Follow Me, LDAP ve Active Directory entegrasyonu ve dahası...
Kullanıcı, Yazıcı, Grup, Hesap, Transfer bazında PDF, Excel ve HTML raporlama

PaperCUT ile Yapabilecekleriniz

 • Web tabanlı yönetim
 • Gelişmiş ücretlendirme
 • MFD gömülü yazılım (Embedded)
 • Gelişmiş raporlama
 • Opsiyonel istemci uygulamaları
 • Son kullanıcı web araçları
 • Tüm işletim sistemleri ile çalışabilme
 • Web yazdırma
 • Mobil yazdırma
 • E-posta ile yazdırma
 • Gelişmiş dil desteği
 • Gelişmiş kodlama (scripting)
 • Süper ek araçlar
 • Kullanıcı ödemeleri
 • Basit kurulum - hemen çalışmaya başlayın.
 • Papercut kurulumu inanılmaz kolaydır. Hemen kurulur ve derhal işlemeye başlar.
 • Çevreye saygı: Gereksiz işlerin yazdırılmasını engelleyin. Ayrıca çalışanların ve öğrencilerin daha yazdırma ve bunun çevreye zararları hakkında bilinçli birer birey haline gelmelerinde katkınız olsun.
 • Kolay yönetim: Papercut ile fazla zaman harcamadan yazıcı ve MFP parkınızı kolayca yönetin. Tüm yazıcı envanterinizi tek bir ekrandan görüntüleyin, lokasyonlara ayırın, gruplayın.
 • Marka bağımsız: Papercut marka bağımsızdır. Brother, Canon, Dell, Fuji Xerox, HP, Konica Minolta, Kyocera, Triumph Adler, UTAX, Olivetti, Lexmark, Ricoh, Gestetner, Lanier, Nashuatec, RISO, OKI, Samsung, Sharp, Toshiba ve Xerox markalarına gömülü yazılımı mevcuttur.

Windows, Mac, Linux ve Novell işletim sistemlerinde yönetim sağlayın.

Papercut farklı işletim sistemlerine hizmet verebilmektedir. Hatta daha da önemlisi bu farklı işletim sistemlerine aynı yönetim sistemi altında aynı anda hizmet verebilme yeteneğine sahiptir.

Çok Amaçlı Ofis Makinesi ve Yazıcı Entegrasyonu

MFP ve Fotokopi entegrasyonu PaperCut MF i n çekirdeğini oluşturur. Biz öncelikle kopyalama, faks, tarama ve baskı işlerini izlemek üzere gömülü düzeyde cihazlarla doğrudan PaperCut entegrasyonu için makine üreticileri ile birlikte çalışıyoruz. PaperCut MF da birçok markaya vermek üzere tasarlanmış ve bu konuda çok başarılı olmuştur.
Kampüs Kart ve Ödeme Sistemi Entegrasyonu
Sarf malzeme, sayaç ve arıza raporlarını istediğiniz zamanlarda otomatik olarak alın.
Öğrencilerin baskı kotalarını ve ücretlerini merkezi olarak yönetin
Öğrencilerin baskı işleri kendi kendilerine yapabilmeleri eğitim ortamında önem arz eder.
Öğrencilerin bu özgürlüğünü Papercut ile sağlayabilirsiniz. Öğrencileri bütçeleri izin verdiğince kendi baskı işlerini sizin onlara sağlayacağınız sistemler üzerinden rahatlıkla yaparlar.
Fakülte ve departmanlarınızın personel yazdırma bütçesin yönetin.
Baskı işleri öğrenciler için ücretli iken personel ve çalışanlar için ücretsiz olsun istersiniz. Ancak bunu yaparken bütçenizi ve kullanımı kontrol altında tutmak istersiniz. Neticede kurumsal yazdırma politikanız olsun ve bu sistem kendi kendine işlesin istersiniz. İşte Papercut tam olarak bunu sağlıyor. Otomatik kullanıcı hesabı oluşturulması ile Dizin entegrasyonu sağlayın.

Papercut kullanıcı dizininize otomatik bağlanır. Kullanıcı listesini sizin için hep güncel tutar. LDAP, Active Directory ve E-Directory gibi sık kullanılan dizin hizmetlerine entegre olmaya hazırdır.

Sorunsuz altyapı

Papercut kullandığınızda göreceksiniz ki bir yazılım sorun çıkarmadan çalışabiliyor ve uzun bir süre siz müdahale etmenize gerek kalmadan sorunuzca işliyor.

Ofis personeli için basit bir web-tabanlı yönetim sağlayın.

Yazıcılarının tüm sayaç bilgilerini detaylı olarak görüntüleyin, raporlayın ve kolayca bütçeleme yapın. Kablosuz ve mobil yazdırma işlerinizi yönetin

Mobil cihazlar ve akıllı telefonlar artık iş hayatının bir parçası haline geldi. Bu cihazlardan işlerinizi yazdırmak artık çok kolaylaştı. Ayrıca bu yazdırma işleri yine Papercut ın denetiminde ve yetkisinde çalışacak.
Çoklu Lokasyon, Çoklu Uygulama Sunucu. Hepsi Entegre, Hepsi Senkronize.
Papercut-MF çok önemli bir atılım yaparak çok lokasyonlu ortamlar için birbiri ile entegre ve senkronize çalışabilen çoklu sunucu sistemini üretti. Böylece binalar arası bağlantı koptuğunda dışarıdaki lokasyon hiçbir sorun yokmuş gibi işlemeye devam eder. Sonrasında bağlantı geri geldiğinde senkronizasyon devam eder.